w

Narzucanie ideologii gender Afryce to forma współczesnego kolonializmu – ks. kard. Robert Sarah

Narzucanie ideologii gender Afryce to forma współczesnego kolonializmu – mówił w Warszawie prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. kard. Robert Sarah podczas V sesji kongresu Ruchu „Europa Christi”.

V sesja rozpoczętego w czwartek kongresu, pod hasłem „Polonia antemurale christianitatis” (łac. Polska przedmurzem chrześcijaństwa), trwa w poniedziałek w Senacie RP.

Zdaniem ks. kard. Roberta Saraha, współcześnie rodzina znajduje się pod różnymi formami nacisku.

„Zachód uważa, że ma prawo narzucać innym narodom swoją wizję rodziny. Chcę pokazać, w jaki sposób ideologa gender jest narzucana w Afryce. Jest to forma współczesnego kolonializmu” – zaznaczył ks. kard. Robert Sarah.

Przypomniał, że w Afryce małżeństwo stanowi ośrodek życia społecznego – jest to nierozerwalny związek wyłącznie mężczyzny i kobiety, a rozwód nie jest uznawany „nawet wśród pogan”.

„Rodzina buduje struktury społeczne, długotrwałe i stabilne jak związek małżeński” – wyjaśnił duchowny.

Zaznaczył, że „Afryka i Azja stają się koloniami Zachodu, który stara się budować tam świat oparty na konsumpcji”.

„Niemal wszystkie afrykańskie rządy zostały zmuszone do powołania ministerstw ds. równości płci, wprowadzające ideologię gender. Starają się narzucać innym kulturom swoje podejście, w tym również uznanie małżeństw homoseksualnych, które z perspektywy afrykańskiej są aberracją życia społecznego i rodzinnego” – podkreślił ks. kard. Robert Sarah.

„Jest niedopuszczalne, by państwa Zachodnie próbowały, wykorzystując argumenty finansowe, wymusić legislację w tym zakresie. Jest to działanie antydemokratyczne” – powiedział ks. kard. Robert Sarah.

Dodał, że kontynent afrykański nie może znowu zostać skolonizowany i „dać sobie narzucić perspektyw antropologicznych sprzecznych z wyznawanymi wartościami”.

„Na świecie miliony osób żyją w skrajnym ubóstwie. Inni żyją w bogactwie oraz dekadencji – i to oni są tymi ideologicznymi kolonizatorami. Są to osoby, które chcą zmieniać oblicze małżeństwa. Zachód osiągnął postęp technologiczny i rozprzestrzenia swoją kulturę, jednak obecnie przechodzi kryzys i organizuje rebelię przeciwko Bogu” – powiedział ks. kard. Robert Sarah.

Przyznał, że w Europie Zachodniej panuje „przyzwolenie na zabijanie niepełnosprawnych, starszych i chorych” i przyjmowane jest prawo pozwalające m.in. na tzw. aborcję i tzw. eutanazję. Dodał, że na promocję tzw. aborcji, tzw. eutanazji i antykoncepcji w Afryce przeznaczane są miliony dolarów. Zdaniem księdza kardynała, jest to działanie mające na celu „zabicie ducha Afryki i zagarnięcie jej zasobów”.

Ks. kard. Robert Sarah podkreślił, że homoseksualizm to „siła destrukcyjna”, więc uznanie par homoseksualnych za rodzinę będzie „ciosem w tradycyjne pojęcie rodziny, która opiera się na związku kobiety i mężczyzny”.

Na zakończenie ks. kard. Robert Sarah powiedział, że tzw. ideologia gender próbuje stworzyć model rodziny z „przejawów rodzinnych tragedii” – „rodzin rozbitych, patchworkowych i homoseksualnych”.

W międzynarodowym kongresie Ruchu „Europa Christi”, który w dniach 19-23 października odbywa się w Częstochowie, Łodzi i Warszawie, bierze udział ok. 40 gości z różnych krajów, m.in. kard. Stanisław Dziwisz. Organizatorzy kongresu pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” wskazują, że celem spotkania jest uświadomienie, że Europa to wielkie dziedzictwo chrześcijańskie, a tożsamość kontynentu została zbudowana na filozofii greckiej, prawie rzymskim i na Ewangelii.

Organizatorem wydarzenia jest powołany w lipcu 2016 r. Ruch „Europa Christi”, którego ambicją jest odbudowanie chrześcijańskiego myślenia o Europie. Inicjatywa powstała z inspiracji ks. infułata Ireneusza Skubisia, honorowego redaktora naczelnego Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

PAP/RIRM, radiomaryja.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Abp Marek Jędraszewski: niedziela to święty dzień Boży, który za wszelką cenę trzeba odzyskać

Tylko miłość – Viola Brzezińska | Teledysk do filmu “Popiełuszko – Wolność jest w nas”