TEKSTY PIEŚNI KOŚCIOŁA ADWENTYSTÓW DNIA SIÓDMEGO:
Śpiewnik Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego – lista tekstów ponad 250 pieśni.
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego (po angielsku: Seventh-day Adventist Church, w skrócie SDA Church) jest to kościół chrześcijański, wywodzący się z grona wyznań protestanckich, będących wynikiem przebudzenia adwentowego, jakie nastąpiło w pierwszej połowie XIX wieku na terenie Ameryki Północnej.

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, łączący polskich adwentystów powstał w 1921 roku, ale jego legalizacja nastąpiła dopiero w 1946 roku. Osobowość prawną Kościoła oraz stosunki między Kościołem i państwem reguluje ustawa z 30 czerwca 1995 roku, podpisana przez prezydenta Lecha Wałęsę.

W ramach podziału terytorialnego działają w Polsce trzy Diecezje (zjednoczenia): Diecezja Południowa (z siedzibą w Krakowie), Wschodnia (z siedzibą w Warszawie) i Zachodnia (z siedzibą w Poznaniu przy ul. Zeylanda 11).

Wszystkie tego wykonania to osobista inicjatywa Pana Jarosława Woźniaka.

Zapraszam do odsłuchania pieśni Adwentystów Dnia Siódmego w wykonaniu Pana Jarosława Woźniaka:

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę teledysku pod odtwarzaczem).

YouTube responded with an error: The playlist identified with the request's <code>playlistId</code> parameter cannot be found.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. O, ciekawa inicjatywa! (Przypadkiem to znalazlem.)
    Mnie osobiscie nieco smieszy fakt, ze znam kogos o tym samym imieniu i nazwisku i nawet calkiem podobnego z wygladu(!), ktory jednak jest zadeklarowanym tzw. “”ateista””, (Wiadomo, Bog nie wierzy w ateistow.)
    Nieco zabawne jest tez to: “”w wykonaniu Pana Jarosława Woźniaka””, bo powinno wystarczyc samo imie i nazwisko, jak to sie zwykle uzywa. To “”Pana”” – to raczej z Bogiem sie kojarzy, a nie, jak to w zwyczaju kosciola, z “”bratem””. Ja osobiscie zostawilbym po prostu samo imie i nazwisko.
    I juz!

    Z uwag technicznych dodam tylko, ze spiew jest malo zrozumialy, bo muzyka (podklad) go jakby zakrywa, np. jak w piesni nr 7, ktora wlasnie brzmi w tle. Nagrywajac nalezy miec mikrofon blisko ust, aby tekst byl latwy do uslyszenia. Wszak o tekst tu najbardziej chodzi, bardziej niz o piekna, jakby nie bylo, muzyke.
    Jakby co, to sluze pomoca.

    Co do stolicy Zjednoczenia Wschodniego to nie wiedzialem, ze jest w Warszawie (od kiedy?). Myslalem, ze jest w Lodzi – przynajmniej tak bylo zawsze jak pamiecia siegam.

    Pozdrawiam,
    R.D.

  2. ogromne dzięki!
    mieszkam w niemczech i jestem wychowana w kosciele adwentowym. niestety nie mam juz spiewnika, a tak chce mi sie czasami pospiewac te piekne piesni. pamietam bylo kilka takich starych spiewnikow, jeden był z nutami i jeszcze jeden specjalnie dla dzieci. szkoda, ze nie ma tutaj napisanych tekstow, mozna byloby sobie razem z panem pospiewac.
    pozdrawiam.
    basia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *