Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej to katolicka wspólnota, która została założona w Szczecinie w dniu 19 grudnia 1993 roku.
Powstała na bazie miejscowej grupy modlitewnej, istniejącej wcześniej przez kilkanaście lat w ramach Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej.

Do wspólnoty należą osoby każdego stanu; zarówno duchowni jak i laiccy, różnego wieku i wykształcenia, którzy pragną realizować swoje powołanie do świętości poprzez kontemplację w świecie.
Według założeń wspólnoty, celem jej istnienia jest prowadzenie jej członków ku dojrzałości chrześcijańskiej, która ma przejawiać się przede wszystkim poprzez radość z bycia umiłowanym dzieckiem Bożym, miłość w wymiarze krzyża, posłuszeństwo Kościołowi, życie w wolności od dóbr materialnych.

Formacja naszej wspólnoty opiera się przede wszystkim na uczestnictwie w liturgiach, słuchaniu katechez, dzieleniu się ze słowa i z życia. Szczególnie opieramy się na pieśniach i katechezach wydanych przez wspólnotę. Oprócz tego wspólne jest dla nas doświadczenie chrztu w Duchu Świętym oraz duchowość karmelitańska. Do “obowiązkowych” lektur należą dzieła świętych Karmelu (Małej Teresy, Jana od Krzyża). W formacji szczególną rolę spełnia towarzyszenie duchowe, które występuje na każdym etapie we wspólnocie. (za www.wmu.pl)

Wspólnota realizuje swój cel poprzez: zachowywanie reguły życia duchowego wspólnej dla wszystkich członków, celebrowanie liturgii, dzielenie się Słowem Bożym, doświadczenie braterstwa i życia wspólnotowego. Członkowie otwierają się na dary charyzmatyczne i przyjmują chrzest w Duchu Świętym (późniejsze rozbudzenie pierwotnej łaski sakramentalnej).
Patronami Wspólnoty są św. Teresa z Lisieux i św. Paweł od Krzyża. Wspólnota prowadzi rekolekcje, sesje, dni skupienia. Wydaje też płyty z pieśniami religijnymi, które można nabyć stronie internetowej:

Strona internetowa WMU:

Zapraszam do oglądnięcia klipów muzycznych z mojej playlisty:

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę piosenki pod odtwarzaczem).

YouTube responded with an error: The playlist identified with the request's <code>playlistId</code> parameter cannot be found.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *