Ślub kościelny nie może obyć się bez oprawy muzycznej. To podniosłe pieśni sprawią, że atmosfera podczas uroczystości ślubnej będzie jeszcze bardziej szczególna. Wybór jest bardzo duży, od marszy weselnych po typowo kościelne utwory. Prezentuję Państwu listę najbardziej popularnych pieśni ślubnych, które grane są w Polsce. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie a Wasz ślub, dzięki tej muzyce będzie jeszcze wspanialszy.

Pieśni-Na-Ślub

Pieśni-Na-Ślub

Zapraszam do oglądnięcia klipów muzycznych z mojej playlisty:

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę piosenki pod odtwarzaczem).

Ślub stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu ludzi w większości społeczeństw. W krajach europejskich panna młoda i pan młody są pytani przez osobę prowadzącą ceremonię (np. księdza), czy pragną zawrzeć małżeństwo – bez obopólnej zgody małżeństwo nie może być zawarte (w większości przypadków koniecznie jest osobiste stawiennictwo). Oboje muszą spełniać określone kryteria wiekowe (+16-18 lat), aby ich zgoda była w pełni świadoma. Publiczna forma ślubu pozwala każdemu członkowi społeczności na zgłoszenie sprzeciwu, jeżeli jego zdaniem istnieją okoliczności uniemożliwiające zawarcie małżeństwa (np. zabroniona jest poligamia).

Widocznym symbolem małżeństwa są dwie obrączki ślubne, wzajemnie zakładane na palec serdeczny prawej dłoni przez małżonków. W niektórych kulturach podobne znaczenie przypisywane jest specjalnemu strojowi (np. biała suknia) lub określonym przedmiotom. Symbolicznym zakończeniem ślubu może być również wzajemny pocałunek pary młodej. Bardzo ważną podczas ceremonii ślubnej jest oprawa muzyczna, wiele piosenek na ślub jest śpiewanych przez specjalnie do tego zatrudnione osoby. Teksty i wybór tych ślubnych przebojów znajdziecie na tej stronie.

Teksty pieśni ślubnych

Gdzie miłość wzajemna i dobroć
Takie jest prawo miłości
Gdy sie łączą serca dwa w Imie Boże
Ty tylko mnie poprowadź
Uwierz miłości

Oblubieniec
Bo jak śmierć potężna jest miłość
Chlebie najcichszy
Jesteś blisko mnie
Gdy klęczę przed Tobą
Miłość, którą jest Bóg w nas
W cieniu Twoich rąk
Ktoś zbudował dom na skale
Na skraju wioski
Prowadzeni za rękę przez Boga
Hymn o miłości
Powietrzem moim jest
Marsz Mendelsona
Przyjdź z Libanu oblubienico

7 Comments
 • Maria
  Luty 25, 2016

  Piosenki są zabronione na Liturgii..według KEP.

 • wiktoria
  Kwiecień 15, 2016

  bardzo ładna jest ta piosenka ale komunijne są jeszcze piękniejsze od tych

 • organista
  Maj 2, 2016

  Oprawia się świnię albo obrazek, muzykę się animuje… ale takimi PIOSENKAMI, to faktycznie nie wiem jakiego słowa użyć 😀 .

 • Mariusz
  Sierpień 6, 2016

  Żal czytać tych komentarzy. Wszyscy krytykujący,, piosenki,, w kościele przyczyniacie się do jego zacofania. Spójżcie na katolików na świecie jak są weseli i radośni a przecież wierzą w tego samego Boga. Ludziom z różnych tgzw.ruchów proponuję zostawić swoje zdanie dla siebie a kościołowi dać się muzycznie rozwijać.

 • stropy zespolone
  Sierpień 24, 2016

  Hi there, this weekend is good designed for me, because this point in time i am reading this wonderful educational paragraph here at
  my residence.

 • Ewa
  Październik 3, 2016

  Większość proponowanych piosenek, bo to nie pieśni, nie nadaje się na Mszę św., można je zaśpiewać jedynie przed rozpoczęciem Mszy św. (nie na wejście), lub po błogosławieństwie. Zaproponujcie więcej pieśni liturgicznych, Msza św. to nie pielgrzymka, czy spotkanue oazowe, ani koncert życzeń.

 • Ksiądz
  Czerwiec 30, 2017

  Są zabronione (i bardzo dobrze) ale nie przez KEP tylko przez konstytucje liturgiczną REDEMPTIONIS SACRAMENTUM

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *