Deus Meus jest to polska grupa muzyczna grająca muzykę chrześcijańską z gatunków soul, funk i reggae. Ważne miejsce w repertuarze zajmuje też muzyka liturgiczna, którą grupa wykonuje podczas Mszy św.
Zespół zawiązał się w 1994 podczas spotkania muzyków chrześcijańskich w Ludźmierzu. Założycielami byli pochodzący z Kamienia Pomorskiego Ewa Feret, Hubert Kowalski oraz ze Szczecina Ancilla Krysmalska i Franciszka Godlewska oraz ich opiekun duchowy o. Andrzej Bujnowski. Z muzykami współpracę podjęli Mietek Szcześniak oraz Marcin Pospieszalski, który stał się też aranżerem i producentem płyt zespołu.
Pierwszą płytę Hej, Jezu! (1995) wydało krakowskie wydawnictwo “M”. Parokrotnie wznawiana stała się jedną z pierwszych na polskim rynku płyt muzyków chrześcijańskich i sprzedała się w nakładzie ponad 50 tys. egzemplarzy. Rok później zespół wydał Słońce nagle zgasło (1996) z polskimi pieśniami wielkopostnymi.
W następnych latach ukazywały się nowe płyty: Jezus zwyciężył (1997) (z grupą Oweyo), Mój Jezus (1997), Chwała Barankowi (1998) oraz Jahwe (2002). Z zespołem grali gościnnie m.in. Robert Amirian, dzieci z Arki Noego, Tomasz Budzyński, bracia Golec, Mietek Szcześniak i Michał Kulenty.

Strona zespołu:
http://deusmeus.pl/

Zapraszam do oglądnięcia klipów muzycznych z mojej playlisty:

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę piosenki pod odtwarzaczem).

YouTube responded with an error: The playlist identified with the request's <code>playlistId</code> parameter cannot be found.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *