w

Kard. Dziwisz: Jan Paweł II powinien zostać ogłoszony patronem Europy

Wieloletni osobisty sekretarz papieża – Polaka powiedział, że w dobie kryzysu wartości Europa potrzebuje rozszerzenia grona patronów.

W piątek, w siedzibie Tygodnika Katolickiego „Niedziela” kard. Dziwisz wygłosił wykład w ramach międzynarodowego kongresu „Europa Christi”. Organizatorzy imprezy podkreślają, że Europa to wielkie dziedzictwo chrześcijańskie.

PRZEJDŹ DO: Piosenki o Janie Pawle II

Europa potrzebuje patronów

W swoim wykładzie kard. Dziwisz przypomniał, że podczas Soboru Watykańskiego II papież Paweł VI ogłosił patronem Europy św. Benedykta z Nursji. Z kolei Jan Paweł II ogłosił jej patronami kolejnych świętych: Cyryla i Metodego, Katarzynę Sieneńską, Brygidę Szwedzką i siostrę Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Jan Pawel II. Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!

– Dziś, gdy Stary Kontynent przeżywa potężny kryzys aksjologiczny i staje przed nowymi, dotąd nieznanymi, wyzwaniami, rodzi się potrzeba rozszerzenia tego grona – powiedział kardynał. Hierarcha podkreślił, że papież zawsze stał na straży niezmiennych i uniwersalnych wartości, które są podwalinami cywilizacji europejskiej, miał swój niezaprzeczalny wkład w upadek komunizmu i zjednoczenie kontynentu, a w swoim nauczaniu trafnie diagnozował zagrożenia, przed którymi dziś stają Europejczycy.

Za: PAP, TVP.info

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Pielgrzymkowa wersja „Despacito”. Fenomenalne wykonanie!

Abp Marek Jędraszewski: niedziela to święty dzień Boży, który za wszelką cenę trzeba odzyskać