Katolicki Rap ? Wiele starszych osób kiedy słyszy takie wyrażenie od razu zdaje się być oburzonych… Uważają, że piosenki – pieśni religijne powinny być jedynie tradycyjne, że “rap to narzędzie szatana“, że nie powinno się śpiewać o Bogu na ulicach. Proszę im wtedy zadać następujące pytania:
– Czy lepiej aby młodzież z trudnych środowisk kradła, ćpała i piła czy śpiewała po swojemu o Bogu i dzięki temu starała się zrozumieć Boga ?
– Czy lepiej aby całkowicie odsunęli się od Boga czy może aby dzięki kulturze religijnego hip hopu uczestniczyli w życiu Kościoła ?
Moim zdaniem odpowiedzi na te pytania są oczywiste i należy się wielkie uznanie dla duszpasterzy wchodzących w trudne środowiska młodzieży z blokowisk.
Najbardziej znanym polskim katolickim raperem jest Bęsiu.

Polska scena chrześcijańskiego hip-hopu to ponad 40 zespołów i wykonawców w tym grupy: Royal Rap, Elohim, Rymcerze. w Warszawie odbywa się Festiwal Praski chrześcijańskiej muzyki hip-hopowej oraz dwukrotnie w Warszawie (2004, 2009) odbył się ogólnopolski festiwal chrześcijańskiego hip-hopu „Święte Elo”.

Chrześcijański Hip-Hop

Zapraszam do oglądnięcia klipów muzycznych z mojej playlisty:

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę piosenki pod odtwarzaczem).

YouTube responded with an error: The playlist identified with the request's <code>playlistId</code> parameter cannot be found.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *