Pieśni-do-Miłosierdzia-Bożego

Pieśni do Miłosierdzia Bożego. Miłosierdzie Boże to w teologii chrześcijańskiej największy z przymiotów Boga, obok świętości i sprawiedliwości. Pieśni ku czci Miłosierdzia Bożego to jedne z najczęściej śpiewanych. W katolicyzmie miłosierdzie Boże rozumiane jest jako nieograniczone i niemożliwe do całościowego poznania przez rozum ludzki. W tym wyznaniu prawda o miłosierdziu Boga względem ludzi jest powszechnie uznawana za sprawą m.in. św. s. Faustyny Kowalskiej, oraz potwierdzona przez papieży, m.in. przez św. Jana Pawła II w encyklice Dives in misericordia. Miłosierdzie Boże jest też szczególnie czczone w Kościele mariawickim. Bardzo popularna w Polsce jest Koronka do Miłosierdzia Bożego:

W rozmowach ze św. Faustyną Jezus ukazuje swoje miłosierdzie jako przymiot powszechny, nieograniczony, dostępny dla wszystkich ludzi:

„Otworzyłem swe serce jako żywe źródło miłosierdzia, niech z niego czerpią wszystkie dusze życie, niech się zbliżą do tego morza miłosierdzia z wielką ufnością. Grzesznicy dostąpią usprawiedliwienia, a sprawiedliwi w dobrym utwierdzenia. Kto pokładał ufność w miłosierdziu moim, napełnię duszę jego w godzinę śmierci swym Bożym pokojem”

Pieśni do Miłosierdzia Bożego

YouTube responded with an error: The playlist identified with the request's <code>playlistId</code> parameter cannot be found.

Teksty Pieśni do Najświętszego Serca Jezusowego

 1. Bądź uwielbiony Panie
 2. Będę śpiewał Tobie Mocy moja
 3. Bogaty jest Bóg w Miłosierdziu
 4. Bogaty Miłosierdziem
 5. Boże bogaty w miłosierdzie
 6. Jezu przemień mnie w Siebie
 7. Miłosierdziem Twoim Panie
 8. Nasze plany i nadzieje
 9. Okaż mi, Boże, miłosierdzie swoje
 10. Panie, ufam miłosierdziu Twemu
 11. U Ciebie Boże, miłosierdzia wzywam
 12. Witaj, miłosierny Jezu
Pieśni-do-Miłosierdzia-Bożego
Pieśni-do-Miłosierdzia-Bożego

 

Wersje Instrumentalne Pieśni ku Czci Serca Pana Jezusa

 

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

2 pingi oraz trackbacki

 1. Pingback:

 2. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *