Pieśńi-DO-SERCA-PANA-JEZUSA

Pieśni do Serca Pana Jezusa to zbiór utworów chrześcijańskich poświęconych Sercu Jezusa, jako obiekcie specjalnego kultu poprzez, które oddawana jest cześć Panu Bogu jako symbolowi Bożej Miłości do człowieka. W katolicyzmie kult Serca Jezusowego przejawia się między innymi w odprawianiu nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w odprawianiu pierwszych piątków miesiąca, w odmawianiu litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz oczywiście w śpiewaniu pieśni do Serca Jezusowego.

W duchowości wielu zgromadzeń zakonnych przewodnią myślą jest idea kultu Bożego Serca. Duchowość Bożego Serca jest obecna również wśród świeckich (m.in. Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego, wspólnoty intronizacyjne czy Apostolstwo Modlitwy). Kult Bożego Serca pielęgnowany jest przez wydawaną prasę katolicką (m.in. w Polsce: wizytki wydają „Wiadomości”, ojcowie sercanie „Czas Serca” oraz ojcowie jezuici „Posłaniec Serca Jezusowego”). Sercu Jezusa wiele uwagi poświęcono w kulturze i sztuce.

Pieśńi-DO-SERCA-PANA-JEZUSA

W Kościele rzymskokatolickim czasem szczególnym jest miesiąc czerwiec, poświęcony krzewieniu kultu i nabożeństwa ku Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Pieśni do Serca Pana Jezusa

YouTube responded with an error: The playlist identified with the request's <code>playlistId</code> parameter cannot be found.

Teksty Pieśni do Najświętszego Serca Jezusowego

 1. Baranku Boży
 2. Dobry Jezu racz wysłuchać
 3. Jezu miłości Twej
 4. Jezu w Hostii utajony
 5. Jezus oddał za nas życie swe
 6. Każda żyjąca dusza
 7. Kiedyś o Jezu, chodził po świecie
 8. Kochajmy Pana
 9. Najświętsze Serce Boże
 10. Nazareński śliczny kwiecie
 11. niewysłowione
 12. Pobłogosław Jezu drogi
 13. Serce Jezusa ciche pokorne
 14. Serce Twe, Jezu
 15. Twemu Sercu cześć składamy
 16. W Swym sercu na wieki
 17. Z tej biednej ziemi

Wersje Instrumentalne Pieśni ku Czci Serca Pana Jezusa

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

 1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *