w

Objawienie Siebie na weselu w Kanie

Odmawianie Różańca
Odmawianie Różańca

Rozważanie Tajemnicy Światła: Objawienie Siebie na weselu w Kanie

Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: “Nie mają już wina”. Jezus Jej odpowiedział: “Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?” Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: “Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: “Napełnijcie stągwie wodą!” I napełnili je aż po brzegi.

Potem do nich powiedział:
“Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!”

Oni zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem – nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli – przywołał pana młodego i powiedział do niego: “Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”. Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

J 2,1-11

Rozważanie:

Podczas godów w Kanie o Maryjo! spostrzegłaś troskę I niepokój gospodarzy uczty. Natychmiast okazałaś współczucie. Twoja gorliwa miłość sprawia, że na tym nie poprzestajesz, lecz pragniesz przyjść z pomocą każdemu. Twoja reakcja o maryjo była natychmiastowa aby pomóc. Zwróciłaś się zaraz do Syna I wypowiedziałaś te proste słowa: Nie mają wina! I Syn dla Ciebie spieszy z pomocą gospodarzom uczty, i to w chwili, gdy nie nade szła jeszcze godzina, aby ujawnić się i zacząć publiczną działalność. Najświętsza Dziewico, skoro ulitowałaś się nad małżonkami z Kany Galilejskiej i wybawiłaś ich z opresji, uproś Go również, aby uczynił dla mnie podobny cud i obdarzył łaskami, których potrzebuję, aby godnie Go przyjąć. Ja ze swej strony współczuję Ci Maryjo w cierpieniach, w których obrażamy Ciebie i Naszego Pana Jezusa, bo nie dość, że grzesząc, doprowadziliśmy do zguby TwojegoSyna, to oddalając się od Niego coraz bardziej, zamiast Go poszukiwać, I w ten sposób mnożymy własne winy, odkładając z dnia na dzień swe nawrócenie. Boże proszę o na wrócenie dla nas i innych.

Przemiana wody w wino to wewnętrzna przemiana każdego z nas dokonana przez Chrystusa.
Bo tak jak woda w stągwiach nie wytrzymała gorąca emanującego z rąk Chrystusa i zaczęła się przemieniać, tak i my, stągwie wypełnione wodą, winniśmy się przemieniać w pobliżu Chrystusa.
Musimy się do Niego zbliżyć, musimy Go zaprosić do swojego życia. Wtedy On dokona cudu. Módlmy się o dobrą przemianę nas wszystkich.

Wróć do informacji o Odmawianiu Różańca Świętego:

Odmawianie Różańca
Odmawianie Różańca

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Odmawianie Różańca

Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

Odmawianie Różańca

Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia