w

Czytywałem o mieście Salem

Tekst Pieśni: Czytywałem o mieście Salem

1. Czytywałem o mieście Salemie, Które cudnie Wszechmocny wzniósł sam, O tym blasku, co lśni z jego murów, I pałaców, i ulic, i bram; Woda życia przez miasto przepływa, Wdzięczny owoc w zieleni drzew lśni. Chociaż wiem, że tam radość prawdziwa, Lecz tu pojąć nie dano jej mi.
Refren: Tutaj poznać nie dano go mi, Tego miasta, co w górze hen lśni; Ani cząstki tych cudów tam w górze Pojąć tu jeszcze nie dano mi.
2. Czytywałem o cudnej krainie, Którą Zbawiciel
wnet wiernym da, Tam, gdzie Stwórcy anieli śpiewają
I wspaniała szczęśliwość tam trwa. Grzechu ni śmierci tam już nie będzie I nieznany tam smutek i łzy. Chociaż radość króluje tam wszędzie, Lecz tu pojąć nie dano jej mi.
3. Czytywałem o szatach zbawionych, Co jaśnieją nam z tamtych już stron, O tym wezwaniu: „Wy, Pańscy
wierni, Pójdźcie usiąść z Barankiem na tron!” Już się
wyłania słońce miłości I brzask wieczności rozprasza mgły; Czytywałem o cudach tych wiele, Lecz tu pojąć nie dano ich mi.
4. Czytywałem o grzechu zgładzeniu, O tym, jak Jezus kocha Swój lud, I o radości, szczęściu, weselu, i o drzewie u źródlanych wód. Czytywałem o szczęściu zbawionych, Bożym tronie, co wiecznie tam lśni. Cudnych skarbów niebieskich i wiecznych Poznać na ziemi nie dano mi.

Wykonanie Utworu: Czytywałem o mieście Salem

Pieśń pochodzi ze śpiewnika Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego
Wykonuje ją Pan Jarosław Woźniak prowadzący autorski program na youtube, gdzie publikuje pieśni, modlitwy i rozważania biblijne.

Zapraszam do działu:
Pieśni Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Czeka nas wiecznej radości kraj

Ujrzysz Pana, jak przychodzi