w

Modlitwa do Pana Jezusa za prześladujących

Tarczo i Obrono moja Jezu Nazareński, Królu Żydowski, zmjłuj się nademną, zakryj mnie i zasłoń od nieprzyjaciół moich, jakoś się sam zakrył na on czas, gdy Cię Żydowie kamienować i z góry zepchnąć chcieli: a Ty Wszechmocnością swoją Boską zakryłeś oczy ich i przeszedłeś pośrodkiem ich, że Cię nie widzieli i nic ci złego nie uczynili, ani zaszkodzili.

Tak też mnie grzesznego (grzeszną) zakryj, zasłoń od oczu, języka, ręku; broń od wszystkich złych nieprzyjaciół moich, dusznych i cielesnych, aby mię nie widzieli i nic mi złego nie uczynili i nie zaszkodzili. Puść strach, bojaźń na nieprzyjacioły moje, niech pierzchają i uciekają przedemną: jako ustępuje dym przed wiatrem, wosk przed ogniem, tak niech się rozproszą wszyscy nieprzyjaciele i przeciwnicy moi: rozkaż Aniołowi Świętemu Stróżowi memu, niech mnie strzeże i broni, aby na mnie (i mieszkanie moje) dnia dzisiejszego i czasu wszelkiego, żadne nieszczęście i zła przygoda nie padła.

Jezusie Xsiążę pokoju, pociecho wszystkich utrapionych w Tobie ufających, zmiłuj się nademną a daj mi laskę i błogosławieństwo Twoje Boskie, pokój duszny i cielesny, zgodę miłości, jedność ze wszystkimi ludźmi na świecie. Dajże mi serce mężne, nie trwożliwe, jakoś dal Dawidowi, Samsonowi i inszym; daj mądrość, słowo wdzięczne i prawdziwe w usta moje. Ty Boże Najwyższy, któryś się dla mnie stał Człowiekiem, niechże mi się tak stanie, jako Cię proszę i żądam; daj mi moc i zwycięztwo nad wszystkimi nieprzyjaciołami mymi i broń mnie mocą Twoją Boską. W Imię Ojca,i Syna,i Ducha Św.Amen.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Boże, który jesteś Stwórcą wszystkiego

Modlitwa za zmarłych na tułactwie