Wspólnota Taizé jest to międzynarodowa wspólnota ekumeniczna, którą w 1940 roku założył młody protestant ze Szwajcarii – Roger Schutz (brat Roger) w miejscości Taizé, we Francji. Po jego śmierci (został zamordowany 16 sierpnia 2005) przełożonym Wspólnoty został 51-letni brat Alois – katolik pochodzący z Niemiec.
Taizé jest celem licznych pielgrzymek, zwłaszcza młodzieży chrześcijańskiej, także z naszego kraju. Podczas tych spotkań młodzież różnych wyznań wspólnie się modli… charakterystycznym elementem wspólnej modlitwy w Taizé jest śpiew. Wielojęzyczność pielgrzymów przybywających do Taizé, sprawia jednak, że wykorzystanie tradycyjnych pieśni kościelnych, o długich tekstach i wielu zwrotkach jest niemożliwe. Aby umożliwić każdemu świadome uczestnictwo w modlitwie, Wspólnota zaczęła szukać prostszych form muzyki kościelnej. I te właśnie kanony prezentuję na poniższej playliście:

Strona Taize: http://www.taize.fr

Zapraszam również na playlistę z wielką ilością piosenek z Taize: PIOSENKI TAIZE

Zapraszam do oglądnięcia klipów muzycznych z mojej playlisty:

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę piosenki pod odtwarzaczem).

2 Comments
 • patryk
  21 lutego, 2016

  Nie potrafie sie odnalezc, caly czas szukam znaku od BOGA, albo gluchy jestem na glos Jego. Sluzyc Panu pragne calym sercem swoim i zyciem.

  BLOGOSLAWIONY JESTES BOZE TERAZ I NA WIEKI

 • śpiewnik TAIZE
  24 marca, 2019

  poszukuję śpiewnik TAIZE z nutami. Gdzie mogę śpiewnik zdobyć? Proszę o odpowiedź.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *