Piosenki-o-Janie-Pawle-II

Wszyscy pamiętamy piękne chwile wizyt Jana Pawła II w naszym kraju oraz tragiczne dla nas chwile związane z Jego śmiercią. Miałem szczęście przebywać na pl. Świętego Piotra podczas pogrzebu i chyba pierwszy raz w życiu otaczała mnie niesamowita aura jedności ze wszystkimi ludźmi na około mnie. Te podniosłe chwile były tym bardziej pamiętne, że towarzyszyły im piosenki o Janie Pawle II, dzięki nim ludzie się jednoczyli, czuli wspólnotę. Podczas wizyt Karola Wojtyły w Polsce tłumy śpiewały Barka i inne wspaniałe pieśni.

Piosenki-o-Janie-Pawle-II
Piosenki-o-Janie-Pawle-II

Jan Paweł II jest na nas, Polaków, szczególnie ważna postacią – jako pierwszy Polak został wybrany na stolicę piotrową, był papieżem który odbył najwięcej podróży zagranicznych oraz najwięcej osób wyniósł na ołtarze. Dzięki jego wstawiennictwu komunizm w Polsce upadł znacznie szybciej. Przyspieszył demokratycznej zmiany, wspierając “Solidarność“.

Kolumna-(2)

Pięknym przykładem Piosenki o Janie Pawle II jest “Papież Pielgrzym”, Piotra Rubika;

Papież pielgrzym przemierzał świat
W ślad za Norwidem myślał sobie
Ze mną jest Pan pokąd idę
Papież pielgrzym przemierzał świat
A to potrafił myślał sobie
Kroczę drogą duchowej geografii

Zapraszam do odsłuchania piosenek o Janie Pawle II:

Zapraszam do oglądnięcia klipów muzycznych z mojej playlisty:

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę piosenki pod odtwarzaczem).

YouTube responded with an error: The playlist identified with the request's <code>playlistId</code> parameter cannot be found.

pieśni-o-janie-pawle-II

Jan Paweł II nazywał się przed wybraniem na papieża Karol Józef Wojtyła (urodził się 18 maja 1920 w Wadowicach zaś zmarł 2 kwietnia 2005 w Watykanie). Był polskim biskupem rzymskokatolickim, biskupem pomocniczym krakowskim, a później arcybiskupem metropolitą krakowskim oraz kardynałem, zastępcą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w latach 1969-1978. Był 264 papieżem i szóstym Suwerenem Państwa Watykan. Jan Paweł II jest kawalerem Orderu Orła Białego oraz świętym Kościoła katolickiego.

Poza funkcjami państwowymi i kościelnymi Jan Paweł II był poetą, znał wiele języków obcych. Występował w sztukach teatrach jako aktor, dramaturg i pedagog. Z wykształcenia był filozofem historii, fenomenologiem, mistykiem i przedstawicielem personalizmu chrześcijańskiego.

Jako papież odbył najwięcej podróży zagranicznych oraz najwięcej osób wyniósł na ołtarze. Proces beatyfikacyjny Karola Wojtyły był jednym z najkrótszych w historii Kościoła, rozpoczął się miesiąc po pogrzebie, a zakończył się sześć lat po śmierci, zaś proces kanonizacyjny zakończył się trzy lata po beatyfikacji. Dziś możemy mówić – że nasz ukochany papież, wychowawca narodu – jest świętym.

pieśni o papieżu

Piosenki o Janie Pawle II – Teksty

Moje miasto Wadowice
Tu Es Petrus
Hymn III Tysiąclecia
Lolek
Papież Pielgrzym
Tak mówił papież
Słowiański
Polski Teolog Karol Wojtyła
Kocham Cię Mój Panie
Pieśń o śmierci Jana Pawła II
Bądź wśród nas
List do Papieża
Dobry Pasterz

Warto zapoznać się również z płytą “List do Papieża” – s. Magdaleny Nazaretanki.

Na koniec piękne słowa Ojca Świętego:

Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych.

Kup Płyty, Książki z Janem Pawłem II:

Wspieraj artystów, kup oryginalne płyty, koszulki, książki, filmy:

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *