franciszkanie tv

Najnowsze materiały wideo prosto z kanału YouTube: Franciszkanie TV.

“W tworzeniu Franciszkanie TV przyświecała nam myśl Jana Pawła II, człowieka o charyzmacie niezwykłym: „Nowy świat cyberprzestrzeni pobudza Kościół do uczestnictwa w tej wspaniałej przygodzie, jaką jest wykorzystanie potencjału nowych technologii w dziele głoszenia Dobrej Nowiny. To w tym wyraża się na progu nowego tysiąclecia istota Chrystusowego polecenia: «Wypłyń na głębię — Duc in altum!» (Łk 5, 4)” (Orędzie Jana Pawła II na XXXVI Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu 2002 r.)

Strona internetowa: http://www.franciszkanie.tv/

Nowy projekt synów św. Franciszka jest franciszkański nie tylko z nazwy. Jego siłą ma być współpraca trzech gałęzi zakonu.
– Nasze zakonne prowincje nie od dziś są obecne w internecie. Jesteśmy jednak przekonani, że ścisła współpraca pomoże nam lepiej docierać do współczesnego człowieka. Bracia franciszkanie trzech gałęzi, siostry klaryski, kapucynki i franciszkanki, Franciszkański Zakon Świeckich czy Młodzież Franciszkańska – wszyscy działający razem stanowimy wielką wspólnotę, która – za przykładem naszego Ojca świętego Franciszka – chce dzielić się ze światem pięknem Boga – tłumaczy o. Leonard.
– Obok św. Franciszka – dodaje o. Mateusz – naszymi szczególnymi patronami są św. Maksymilian Kolbe i św. o. Pio, którzy fantastycznie rozwinęli działalność na rzecz drugiego człowieka, wykorzystując przeróżne środki. Jeśli Pan Bóg będzie chciał, to także nasze niewielkie działania przysporzą dobra Kościołowi. O to się modlimy i prosimy o modlitwę w tej intencji. (opis ze strony: http://www.franciszkanie.gdansk.pl/)

franciszkanie tv

Zapraszam do oglądnięcia materiałów wideo z playlisty filmów Franciszkanie TV:

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę piosenki pod odtwarzaczem).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *