religijne reggae

Pierwsza na Internecie playlista zawierają polskie i zagraniczne Religijne Reggae. Reggae to styl we współczesnej muzyce rozrywkowej który powstał pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku w Kingston na Jamajce. Światowy rozgłos zyskało w latach 70 dzięki Bobowi Marleyowi. W Polsce muzyka reggae jest bardzo popularna, organizowane są wielkie imprezy, najważniejszym jest organizowany w połowie sierpnia, trwający cztery dni Ostróda Reggae Festiwal. Corocznie w listopadzie odbywa się we wrocławskiej Hali Stulecia największy w Europie halowy festiwal reggae/dancehall – One Love Sound Fest.

Możesz tutaj posłuchać religijne piosenki reggae zarówno polskich wykonawców jak i zagranicznych. Bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych jest gospel reggae – bardzo specyficzny, typowo religijny odłam reggae. Aby zapoznać się z twórczością zagraniczną reggae zapraszam na stronę: reggae songs.

Zapraszam do oglądnięcia klipów muzycznych z mojej playlisty:

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę piosenki pod odtwarzaczem).

YouTube responded with an error: The playlist identified with the request's <code>playlistId</code> parameter cannot be found.

Chrześcijańskie Reggae

Do chrzescijańskiego reggae w Polsce zaliczyć możemy Anti Babilon System i Maleo Reggae Rockers, teksty Bas Tajpan są również bardzo konserwatywne i bardzo często odwołują się do Boga i tradycji. Do zagranicznych wykonawców religijnego reggae należą przede wszystkim – Christafari.

religijne reggae
religijne reggae

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *