Arka Noego Piosenki

Arka Noego – jest to dziecięcy zespół muzyczny wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Nieoficjalnie powstał już w roku 1999, gdy z okazji pielgrzymki papieża Jana Pawła II telewizyjna redakcja katolicka szukała odpowiedniej piosenki i wykonawców, którzy mieli uświetnić wizytę. Powstał wówczas utwór “Tato” (Nie boję się, gdy ciemno jest) stał się wielkim przebojem, a twórcy programu “Ziarno” zasugerowali nagranie kolejnych piosenek.
Chyba każde dziecko zna przeboje Arki Noego…

Strona internetowa Arki Noego: http://arkanoego.pl/

Teksty Piosenek Arka Noego

Arka Noego – Playlista

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę teledysku pod odtwarzaczem).

YouTube responded with an error: The playlist identified with the request's <code>playlistId</code> parameter cannot be found.

Zespół Arka Noego składa się w znaczniej części z dzieci wykonawców zespołu 2Tm2,3 i ich znajomych. Dzieci śpiewają naturalnie, nie mają specjalnych lekcji śpiewu, nie odbywają się regularne próby. W przeciągu wielu lat w zespole przewinęło się wiele dzieci, około stu. Zespół koncertuje po całej Polsce, w czasie Świąt Bożego Narodzenia dzieci śpiewają kolędy podczas koncertów, które transmitowane są przez telewizję publiczną. Zespół daje również koncerty za granicą, w USA, Kanadzie.

Arka Noego Piosenki

W styczniu 2001 wystąpił w Auli Pawła VI na Watykanie przed papieżem Janem Pawłem II i tysiącami wiernych podczas wielkiego spotkania dzieci na zakończenie Roku Jubileuszowego, współorganizowanego przez boloński Instytut Antoniano.

Piosenki Arki zostały przetłumaczone i nagrane w kilku językach obcych – w Niemczech przez NOAHs KIDSs, w Peru – Arca de Noe, w USA – NOAHs KIDSs.

W 2010 roku Arka Noego wystąpiła na scenie folkowej XVI Przystanku Woodstock co wzbudziło spore kontrowersje. Rok później zespół wystąpił na festiwalu ponownie, tym razem na scenie głównej. Podczas koncertu jego członkowie odebrali statuetkę Złotego Bączka – nagrodę dla najlepszego koncertu mającego miejsce na scenie folkowej podczas poprzedniej edycji festiwalu.

Pio­senki z płyty „A GU GU”, tak jak i z następ­nych płyt, mówią w nie­zwy­kle pro­sty i przy­ja­zny spo­sób o rze­czach naj­waż­niej­szych dla czło­wieka, rodziny, dla „małych i dużych”.

Arkę Noego pro­wa­dzi Robert Frie­drich — gita­rzy­sta, kom­po­zy­tor i autor (KNŻ, 2Tm2,3, daw­niej Acid Drin­kers, Turbo). W zespole gra 8 muzy­ków (Arka gra tylko na żywo) oraz 12 do 15 dzieci

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *