W skład zespołu Pinokio Brothers wchodzą osoby świeckie i 3 księży! Gramy koncerty ewangelizacyjne połączone z modlitwą i świadectwem w czasie dni młodzieży, rekolekcji, festynów parafialnych itp na terenie całego kraju. Tworzymy własne kompozycje i aranżujemy znane piosenki religijne, czasami „chrzcimy” piosenki nadając im nowy sens.
Teksty to najczęściej słowo Boże. Logo zespołu – dla wielu kontrowersyjne – powstało inspirowane nazwą. A nazwa – całkowicie przypadkowa.
Element szoku jest zamierzony i koresponduje z rockowym brzmieniem, które rzadko utożsamia się z religijnym przekazem…

Pinokio Brothers

Pinokio Brothers

Długo oczekiwana, pierwsza studyjna płyta zespołu Pinokio Brothers ukazała się na Wielkanoc 2013 w Roku Wiary – Tytuł albumu: Każdy z innej parafii
Jedenaście utworów to trzynaście lat historii zespołu, który powstał jako schola seminaryjna w roku 2000.
Tytuł płyty to z jednej strony definicja specyficznego stylu, a z drugiej burzliwych zmian personalnych w zespole. Do najstarszych kompozycji należą: Uwielbiam imię Twoje Panie, Psalm 117 (Chwalcie Pana wszystkie narody) i Flp 4,13 (Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia). Medytacyjny Emmanuel i Serce Boga to zapis koncertowych modlitw uwielbienia. Najnowsze dokonania zespołu to rockowa wersja znanego utworu „Bo góry mogą ustąpić”, nowe aranżacje seminaryjnych pomysłów (Sam Bóg pokoju, Proszę wejdź i Wybaw mnie) oraz inspiracje zza oceanu (Mogę śpiewać o Tobie wiecznie). Całość wieńczy rockowa doksologia „Chwała Ojcu” uzupełniona o psychodeliczny mix.

Płyty można nabyć na stronie www.pinosklepik.pl

Opis pochodzi z funpage’a na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Pinokio-Brothers/131587663552508

Wykonanie Piosenek: Pinokio Brothers


Pinokio Brothers - zdjęcie pochodzi z fanpage'a zespołu na facebooku

Pinokio Brothers – zdjęcie pochodzi z fanpage’a zespołu na facebooku

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *