w

Ustanowienie Eucharystii

Odmawianie Różańca
Odmawianie Różańca

Rozważanie Tajemnicy Światła: Ustanowienie Eucharystii

A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im mówiąc: “Bierzcie, to jest Ciało moje”. Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: “To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana.”

Zaprawdę, powiadam wam: “Odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę nowy w królestwie Bożym”.

MK 14,22-25

Rozważanie:

„Gorąco” pragnąłem spożyć tę Paschę z wami, zanim będę cierpiał (…). To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę” (Łk 22, 15. 19). Jezu, wiekuisty Kapłanie, Ty w Wieczerniku, spełniłeś Boskie pragnienie: ustanowiłeś Eucharystię jako Paschę Nowego Przymierza, którą jesteś Ty sam (por. 1 Kor 5, 7). Ale Twoje Boskie pragnienie ciągle się przedłuża. I tak będzie do końca świata. Uwielbiam Cię, Trójco Święta, w tajemnicy ustanowienia Eucharystii.

Panie Jezu utajony w Najświętszym Sakramencie proszę, abyś był moją miłością, moją ucieczką, moim wzorem, moim życiem. Z Twojego Serca pragnę czerpać wszystko: siłę, łaskę, miłość. Z Tobą złączyć się chcę jak najściślej. Chcę żyć Twoim życiem, bo Ty sam powiedziałeś: „Kto spożywa Ciało moje i pije moją Krew, trwa we Mnie, a Ja w nim” (J 6, 56).
Zamieszkaj Panie we mnie na zawsze.

Wróć do informacji o Odmawianiu Różańca Świętego:

Odmawianie Różańca
Odmawianie Różańca

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Odmawianie Różańca

Przemienienie na górze Tabor

Odmawianie Różańca

Zmartwychwstanie Pana Jezusa