w

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziem

Odmawianie Różańca
Odmawianie Różańca

Rozważanie Tajemnicy Chwalebnej: Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziem

Wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.

J 19,25-30

Cała pełna chwały wchodzi Córa Królewska, złotogłów Jej odzieniem.W szacie wzorzystej wiodą Ją do króla… po wiek wieków sławić Cię będą narody.

Ps 45, 14-18

Rozważanie:

Oto jesteś naszą Królową, Królową nieba i ziemi. Maryjo, masz tylko jedno pragnienie, aby wzrastało królestwo Twego Syna – Chrystusowa wspólnota. Twoje panowanie Matko wypełnione jest troską o nasze zbawienie.Zwracasz nam uwagę,abyśmy z wytrwałą i mozolną pracą kierowali się na ścieżkę ku Bogu. Twoje Królowanie Maryjo spływa na całą ziemię. Jesteś Królową całej ludzkości i poszczególnych narodów. Jesteś Królową Polski, ale również Królową naszych serc. Pragniemy, abyś rządziła nami na chwałę i pożytek Królestwa Wiecznego.

Wielbię Cię Maryjo jako świątynię Boga żywego, jako przybytek, w którym mieszka Bóg. Zawsze byłaś łaski pełna, a równocześnie pełnia ta wciąż wzrastała i coraz pełniej mieszkał w Tobie Bóg, i coraz bardziej byłaś Przybytkiem Ducha Świętego. Maryjo, Niepokalana Matko Boga, cieszymy się razem z Tobą z Twojego niewysłowionego triumfu i szczęścia. Uwielbiamy Cię wraz z aniołami i całym Kościołem, wysławiając twoją chwałę. Z dziecięcą ufnością prosimy Cię o wszystkie łaski potrzebne dla całej ludzkości, dla Kościoła, dla naszych najbliższych żyjących i zmarłych i dla nas samych. Prosimy o łaski i owoce dla Rycerstwa Świętego Michała Archanioła. Prosimy za Franciszka naszego papieża,kardynałów, biskupów, księży, siostry zakonne i braci, o łaski Ducha Świętego.

Duchu Święty zsyłaj łaski potrzebne im do pasterzowania. I wyproś nam wszystkim miłość do Boga i naszych bliżnich. Niepokalana Matko Boga i nasza skrusz serca zatwardziałych grzeszników. Niepokalana Matko Ty znasz nasze serca. Ty najlepiej wiesz, co jest nam potrzebne – niech się stanie wola Twoja.

Wróć do informacji o Odmawianiu Różańca Świętego:

Odmawianie Różańca
Odmawianie Różańca

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Odmawianie Różańca

Wniebowzięcie Maryi

Modlitwy po Duńsku

Modlitwy po Duńsku