w

Odnalezienie Pana Jezusa wśród uczonych w świątyni

Odmawianie Różańca
Odmawianie Różańca

Rozważanie Różańcowe: Odnalezienie Pana Jezusa wśród uczonych w świątyni

Rodzice Jego chodzili co roku do Jerozolimy naŚwięto Paschy. Gdy miał lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym. Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice. Przypuszczając, że jest w towarzystwie pątników, uszli dzień drogi i szukali Go wśród krewnych i znajomych. Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jerozolimy szukając Go.

Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami. Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego:

“Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie”.

Lecz On im odpowiedział: “Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?”

Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział. Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany.
A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi.

Łk 2,41-52

ROZWAŻANIA:

Przez Ciebie Matko Najświętsza pragnę odnależć Jezusa. Proszę Cię Matko Najświętsza, abyś podała nam swe święte dłonie i nauczyła nas drogi do świątyni, gdzie zawsze On, nasz Zbawiciel czeka. On chce abyśmy Go nieustannie szukali. Niech serca nasze nie ustają w szukaniu Pana. On może nam czasem zginąć na chwilę, ale Ty Maryjo jesteś zawsze z nami w chwilach niepewności, cierpień i samotności zawsze prowadzisz nas do Swego Syna.

Idźmy, więc z Maryją szukającą i uczmy się od Niej kroczenia drogami Bożymi. Matko Słowa Wcielonego, któraś z pokorą przyjęła łaskę macierzyństwa, czuwaj nad naszymi dziećmi, bo to są też i Twoje dzieci i pomagaj rodzicom w chrześcijańskim ich wychowaniu. Otocz opieką wszystkich podejmujących ten trud wychowania, a w wychowankach ukształtuj serca otwarte na przekazywane im dobro. Matko udajemy się do Niepokalanego Serca Twojego z naszymi troskami,prośbami, z dziękczynnymi pokłonami, a każda ręka podaje Ci bukiet ułożony z Różańca, prosząc abyś nam zawsze pomagała w poszukiwaniu Pana Naszego, Najlepszego Nauczyciela, Syna Twojego – Jezusa Chrystusa. Moja intencja tej modlitwy jest znana twojemu Sercu, Najdroższa Matko. Proszę
trzymaj mnie za ręce mocno, bo jestem jak ta niezdarna bańka mydlana na słomce, uspokój moje stroskane serce. Proszę Cię za tych, którzy pogubili się na swojej pielgrzymce do domu Pana, za nasze rodziny, naszych przyjaciół. Oddawajmy ich w ręce Boga w codziennych modlitwach. Zaufajmy Bogu jak Najświętsza Matka, wsłuchujmy się w Jego
instrukcje życia, a On na pewno jako miłosierny Ojciec poprowadzi nas bezbłędnie tak jak poprowadził Matkę Najświętszą.

Pragnę Maryjo,aby każdy głośno złożył tu swoją intencję przed tobą i przed Bogiem. Proszę Cię Matuchno, weź do Swego miłosiernego serduszka wszystkie te intencje, prośby, dziękczynienia wypowiedziane głośno i te wypowiedziane szeptem i te ukryte w naszych sercach, o których Ty wiesz. Zanieś je wszystkie do Swego Syna Jezusa Chrystusa i módl się razem z nami

Wróć do informacji o Odmawianiu Różańca Świętego:

Odmawianie Różańca
Odmawianie Różańca

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Odmawianie Różańca

Ofiarowanie Jezusa w świątyni

Odmawianie Różańca

Chrzest Pana Jezusa w Jordanie