w

Nawiedzenie świętej Elżbiety

Odmawianie Różańca
Odmawianie Różańca

Rozważanie Różańcowe: Nawiedzenie świętej Elżbiety

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała:

“Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”

Łk 1,39-45

Rozważanie:

Ledwie Maryjo przyjęłaś pod swoje serce naszego Zbawiciela, Bóg Ojciec objawia Ci swą wolę, abyś odwiedziła swą krewną Elżbietę zamieszkałą z mężem Zachariaszem w Górach Judzkich. Panno Maryjo, pokorna służebnico Pańska, posłuszna woli Bożej, udajesz się do domu Zachariasza oddalonego od Nazaretu o cztery dni drogi. Podróż ta była z pewnością uciążliwa dla Ciebie Niepokalana Dziewico, zważywszy na Twój błogi stan. Obydwie św. Matki oczekiwały potomstwa. Obie całym sercem i gorącą wiarą kochały Boga. Maryjo, nawiedzając rodzinę swej krewnej, przybyłaś tu nie tylko z chęcią pomocy przy posługiwaniu św. Elżbiecie, ale również przyniosłaś Jezusa i dary Ducha Świętego. W ten sposób spełniły się słowa Archanioła Gabriela wypowiedziane Zachariaszowi, że jego syn już w łonie matki zostanie napełniony Duchem Świętym przez obecność Zbawiciela. Maryjo, wchodząc dodomu Zachariasza pozdrowiłaś Elżbietę, która, pełna podziwu i radości, wyrzekła: Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że matka mojego Pana przychodzi do mnie.

Oto skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, z radości poruszyło się dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Boga. Przenajświętsza Maryjo w swej mądrości i pokorze w odpowiedzi wyśpiewałaś znamienne słowa Magnifikatu:

„Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, Stwórcy moim. Bo wejrzał na uniżenie służebnicy swojej. Odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest imię Jego, a swoje miłosierdzie zachowuje z pokolenia na pokolenie dla tych, którzy się Go boją”.

O Najświętsza Panna Maryjo przez swoje posłuszeństwo i pokorę wobec Boga osiągnęłaś błogosławieństwo wszystkich narodów. Czyli na szczęście to zasłużyć sobie mogą wszyscy pokorni, posłuszni i o silnej wierze. Proszę Cię Najświętsza Panno Maryjo o cierpliwość, posłuszeństwo, pokorę i silną wiarę w wypełnianiu woli Bożej, której najczęściej nie dostrzegam moim zamglonym duchowym wzrokiem. O Przenajświętsza Bogurodzico, która spieszysz z pomocą swojej krewnej Elżbiecie, chcąc w pokorze usługiwać drugiemu człowiekowi, Tobie hołd, uwielbienie i cześć. Użycz nam Twej świętej wiary i pokory świętego posłuszeństwa i bojaźni Bożej, abychoć w części móc Cię naśladować, spełniając wolę naszego Ojca Niebieskiego. Maryjo, Ty z pośpiechem dzielisz się radością z przyjścia Zbawiciela — Źródła wszelkiego szczęścia, którego tak bardzo pragnie ludzkość, idąca za samozwańczymi prorokami.

Dziękujemy Ci za Kościół, który podejmuje trudny dialog ze światem, i za owoce, które On przynosi: za przyjmowanie Dobrej Nowiny głoszonej po całym świecie przez Ojca Świętego, za liczne łaski nawrócenia.

Wróć do informacji o Odmawianiu Różańca Świętego:

Odmawianie Różańca
Odmawianie Różańca

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Odmawianie Różańca

Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie

Odmawianie Różańca

Narodzenie Pana Jezusa